субота, 29 вересня 2018 р.

Карстовий міст або прогулянка вихідного дня

     Якщо ви зараз у Закарпатті і не знаєте куди піти прогулятися всього на один день, то Карстовий міст у селі Мала Уголька (Тячівський район) саме те, що вам потрібно!Прогулянка вихідного дня до Карстового моста у селі Мала Уголька - це любов з першого погляду!

Їхати потрібно автомобілем до Лісництва у селі Мала Уголька (не забудьте зареєструватися і сплатити збір). Лісництво ви точно не пропустите, їдьте центральною дорогою через усе село і просто перед ним дорога скінчиться. Найкраща дорога до села - через смт Буштино.

Як виник Карстовий міст?

Науковці стверджують, що Карстовий міст - це залишки вапнякової скелі. На цій території вапняки утворились ще у юрському періоді, понад 150 мільйонів років тому, коли на місці наших Карпат вирував океан Тетіс. За останні 100 тисяч років вапнякові скелі розмила вода, стікаючи до найближчих річок. Ця сама причина утворення печер поряд Карстового моста (але щоб усіх їх обійти - одного дня замало 😟)

Саме тому ми із друзями сіли в машину і поїхали з Хуста у Малу Угольку 😀 Щоб у вас було вдосталь часу насолодитись природою, плануйте собі приїзд у Малу Угольку не пізніше 10.00

Мандруючи долиною річки Мала Уголька ми одразу потрапити до унікальної природної екосистеми, де знаходиться один із небагатьох осередків букових пралісів Європи. Ці ліси за останні 3-4 тисячі років (із часу появи бука у Карпатах) не відчували на собі жорстокої руки людини.

Що важливо:


- Піднімаючись у верхів'я річки Мала Уголька одразу потрапите до унікальної екосистеми - букових пралісів, одного із небагатьох осередків у Європі 

- Букові праліси - це одне із природніх чудес України і його внесено у перелік пам'яток ЮНЕСКО 😊


- територія верхів'я Малої Угольки знаходиться під охороною Карпатського біосферного заповідника 

- із скелі, що трошки вище Карстового моста - чудова панорама 😻


- після дощу букові праліси неймовірно гарні 🙃


- не забувайте про тепло: светри, чай/каву та файну компанію 🤓


Також варто мати на увазі, що початок і кінець маршруту не дуже вдало промарковані. Тому для того, щоб знайти еко-стежку на початку вам потрібно перед лісництвом повернути на право, перейти через річку, минути місцеву школу і зліва ви побачите початок маркування маршруту. 

Лісник порадив нам "звернути із маршруту на право, коло великого бучка", щоб знайти Карстовий міст. Але, враховуючи, що це Букові праліси то це не надто точний орієнтир 😁

Тому, якщо ви дійшли по розмітці до знаку "Карстовий міст 50 м", то справа від вас буде невеличка скеля, з якої відкривається неймовірний краєвид. 

А до карстового моста треба трошки повернутися назад і звернути на стежку вліво. І все - ви його знайшли, величний карстовий міст!  😏

Немає коментарів:

Дописати коментар